www.ome.kuzniczki.pl - Ośrodek Medycyny Estetycznej Kuźniczki +48 501 236 957 +48 58 520 47 51 ome@kuzniczki.pl
Zobacz nas na Facebooku
Wirtualna wycieczka

Leczenie rozstępów

Do leczenia rozstępów polecamy metodą mezoterapii z użyciem preparatu Conjoctyl. Rozstępy we wczesnym stadium, czyli wówczas kiedy mają jeszcze postać czerwonych blizn, można poddać iniekcjom, przez co znacznie złagodzimy ich wygląd.

Jak działa Conjonctyl?

Conjonctyl jest to preparat oparty na kwasie salicylowym i krzemie, będącym naturalnym składnikiem tkanki łącznej. Biodostępna krzemionka organiczna stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej, zapobiega degradacji elastyny i kolagenu. Conjonctyl jest w pełni bezpieczny i bardzo dobrze tolerowany, nie wywołuje reakcji alergicznej, korzystnie wpływa na proces lipolizy. Podczas jego wieloletniego już stosowania nie stwierdzono negatywnej reakcji farmakologicznej.

Jak wygląda zabieg leczenia rozstępów?

Zabieg stosowany jest poprzez wstrzykiwanie preparatu w miejsca objęte kuracją i jest w niewielkim stopniu bolesny. Trwa ok. 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Dla każdego Klienta z osobna dobierana jest odpowiednia dawka preparatu - w zależności od stanu skóry.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie 3 zabiegów w odstępach tygodniowych. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia, podrażnienia w miejscu iniekcji, które znikną w ciągu 2-4 dni po wykonaniu nakłucia.

Efekty ?

Conjonctyl redukuje rozstępy, reguluje procesy odbudowy skóry, wpływa na odpowiedni poziom kolagenu, elastyny i proteoglikanów. Efekty stosowania Conjonctyl utrzymuję się średnio przez okres 6 miesięcy, zdarza się jednak, że nawet przez rok.

Preparat Conjonctyl nie powinien być używany w przypadku: