www.ome.kuzniczki.pl - Ośrodek Medycyny Estetycznej Kuźniczki +48 501 236 957 +48 58 520 47 51 ome@kuzniczki.pl
Zobacz nas na Facebooku
Wirtualna wycieczka

Lipoliza medyczna

Lipoliza, to nowoczesna metoda medycyny estetycznej pozwalająca na bezoperacyjną redukcją tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie chcą uniknąć procedury chirurgicznej- liposukcji.

Polega na wstrzykiwaniu w modelowane okolice ciała fosfatydylocholiny PPC– naturalnego składnika naszego organizmu. Otrzymuje się ją z ziaren soi, a w medycynie stosowana jest od dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi.

Jak działa fosfatydylocholina?

PPC podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu.

Które miejsca mogą być poddane Lipolizie?

Najczęściej Lipoliza wykonywana jest na okolicy : podbródka, brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków.

Jak wygląda zabieg Lipolizy?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarza posiadającego uprawnienia do wykonywania lipolizy przy uwzględnieniu wszystkich przeciwwskazań. Wybrane okolice ciała po znieczuleniu i zdezynfekowaniu zostają poddane serii wstrzyknięć fosfatydylocholiny za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami. W miejscu podania pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które utrzymuje się do 3 dni. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności.

Z reguły wykonuje się od 2 do 4 zabiegów w odstępach 1 - 1,5 miesiąca.

 

Jakie są przeciwwskazania do Lipolizy?

 

Po zabiegu :

Objawy ustępują po kilku dniach.