www.ome.kuzniczki.pl - Ośrodek Medycyny Estetycznej Kuźniczki +48 501 236 957 +48 58 520 47 51 ome@kuzniczki.pl
Zobacz nas na Facebooku
Wirtualna wycieczka

Mikrodermabrazja

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.

Technika wykonania zabiegu jest podobna do mikrodermabrazji proszkowej, jednak zastosowanie korundu czy innych proszków ściernych może spowodować pozostawienie cząsteczek proszku w skórze, czego długofalowych rezultatów nie znamy, a także może wywołać reakcje alergiczne. Stosując mikrodermabrazję diamentową unikamy tego niebezpieczeństwa.

 

JAK DZIAŁA MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA?

Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka, warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych porzeb skóry.

Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza produkcję kolagenu i elastyny, stumuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.

Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstepy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwiej, stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.

 

WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 6 zabiegów. Pierwsze trzy co tydzień, następnie trzy zabiegi co dwa tygodnie. Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg "przypominający". Już po pierwszym zabiegu, wygląd i kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się ona gładsza, a efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.

 

WPŁYW MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ NA SKÓRĘ:

OBJAWY NIEPOŻĄDANE PO MIKRODERMABRAZJI:

PREPARATY I MASKI STOSOWANE PO ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ:

Jako zabiegi wpomagające i łagadzące po mikrodermabrazji diamentowej proponujemy maski i koncentraty przywracające równowagę hydrolipidową naszej skóry. Szczególnie polecamy maski gumowe na bazie alg morskich, wyciągów roślinnych i witaminowych, dobrane odpowiednio do potrzeb skóry oraz płaty kolagenowe uszczelniające naczynia włosowate. Płaty kolagenowe gwarantują optymalne nawilżenie i zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się skóry.

Skóra po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej i zastosowaniu odpowiedniej maski, staje się nawilżona, promienista i świetlista, wygląda na młodszą i odpowiednio odżywioną.