www.ome.kuzniczki.pl - Ośrodek Medycyny Estetycznej Kuźniczki +48 501 236 957 +48 58 520 47 51 ome@kuzniczki.pl
Zobacz nas na Facebooku
Wirtualna wycieczka

Peelingi chemiczne, peelingi z kwasami, mikrodermabrazja

Peelingi są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu, który jest dostosowany do stanu skóry. Peeling może być stosowany w leczeniu:

 • skóry zniszczonej słońcem,
 • przebarwień skóry (pozapalnych i posłonecznych),
 • trądziku i blizn potrądzikowych,
 • łojotoku, poszerzonych porów,
 • rogowacenia,
 • braku elastyczności skóry,
 • drobnych zmarszczek,
 • plam starczych,
 • rozstępów.
Obecnie stosujemy Cosmelan, Whitelan, Peeling glikolowy, Peeling migdałowy, Peeling laktobionowy, Peeling salicylowy, Peeling ferulowy, Peeling azelainowy
 
 
 
 
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki natychmiast widocznym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.

Technika wykonania zabiegu jest podobna do mikrodermabrazji proszkowej, jednak zastosowanie korundu czy innych proszków ściernych może spowodować pozostawienie cząsteczek proszku w skórze, czego długofalowych rezultatów nie znamy, a także może wywołać reakcje alergiczne. Stosując mikrodermabrazję diamentową unikamy tego niebezpieczeństwa.

JAK DZIAŁA MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA?

Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka, warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych porzeb skóry.

Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza produkcję kolagenu i elastyny, stumuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.

Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstepy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwiej, stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.

WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI:

 • - peeling twarzy i ciała
 • - blizny potrądzikowe
 • - zaskórniki i prosaki
 • - rozszerzone pory
 • - łojotok i suchość skóry
 • - blizny i bliznowce
 • - przebarwienia i odbarwienia
 • - uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, szyja, ręce)
 • - plamy starcze
 • - rozstępy
 • - wiotkość skóry
 • - drobne zmarszczki
 • - szorstki, nierówny,zrogowaciały naskórek

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 6 zabiegów. Pierwsze trzy co tydzień, następnie trzy zabiegi co dwa tygodnie. Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg "przypominający". Już po pierwszym zabiegu, wygląd i kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się ona gładsza, a efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.

WPŁYW MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ NA SKÓRĘ:

 • - poprawa kolorytu skóry
 • - zwężenie rozszerzonych porów
 • - zmniejszenie ilości zaskórników
 • - spłycenie powierzchownych zmarszczek
 • - rozjaśnienie przebarwień i plam starczych
 • - zmniejszenie łojotoku
 • - spłycenie i wygładzenie blizn

OBJAWY NIEPOŻĄDANE PO MIKRODERMABRAZJI:

 • - uczucie mrowienia, pieczenia, świądu - objawy te szybko ustepują
 • - nadwrażliwość skóry
 • - rumień utrzymujący się zwykle do 24 godzin, nie przeszkadza on w robieniu makijażu oraz w aktywnym wykonywaniu codziennych czynności
 • - u osób stosujących aspirynę i niesteroidowe leki przeciwzapalne, mogą pojawić się wybroczyny (mogą utrzymać sie do 3 dni).

PREPARATY I MASKI STOSOWANE PO ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI DIAMENTOWEJ:

Jako zabiegi wpomagające i łagadzące po mikrodermabrazji diamentowej proponujemy maski i koncentraty przywracające równowagę hydrolipidową naszej skóry. Szczególnie polecamy maski gumowe na bazie alg morskich, wyciągów roślinnych i witaminowych, dobrane odpowiednio do potrzeb skóry oraz płaty kolagenowe uszczelniające naczynia włosowate. Płaty kolagenowe gwarantują optymalne nawilżenie i zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się skóry.

Skóra po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej i zastosowaniu odpowiedniej maski, staje się nawilżona, promienista i świetlista, wygląda na młodszą i odpowiednio odżywioną.

 
PEELINGI CHEMICZNE MEDYCZNE - BIOCERIS
 
PEELING MIGDAŁOWY
 
-50 % kwas migdałowy
-2 % D.M.A.E.
-pH 2,3
 
WSKAZANIA:
 
Idealny dla skór wiotkich, ze słabym napięciem mięśniowym, dla skór wrażliwych, w tym skór naczyniowych, polecany dla każdego typu cery w każdym wieku, dobrze tolerowany przez skórę.
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
 
co 15-21 dni przy fotostarzeniu się skóry, przebarwieniach
co 7-10 dni przy trądziku i bliznach
 
PEELING GLIKOLOWY
 
-70% kwas glikolowy
-7% kwas kojowy
-7% kwas cytrynowy
-5% kwas mlekowy
-2% kwas salicylowy
-pH 0,64
 
WSKAZANIA:
 
Usuwanie przebarwień: (piegi, ostuda-melasma,plamy soczewitowate, przebarwienia pozapalne), przyspieszenie odnowy komórkowej, redukcja drobnych i głębszych zmarszczek - efekt odmłodzenia, spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry, zmiękczenie i wygładzenie skóry, nawilżenie skóry, poprawa barwy i faktury skóry, trądzik grudkowo krostkowy, zaskórniki, suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
 
1 raz w miesiącu
 
PEELING FERULOWY
 
-8% kwas ferulowy
-5% kwas jabłkowy
-5% kwas cytrynowy
-5% kwas mlekowy
-pH 2,55
 
WSKAZANIA:
 
Cera zmęczona, wystawiona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, wiatru, dymu tytoniowego, która utraciła witalność i blask, cera z przebarwieniami. Dla cery wrażliwej ze zmianami naczyniowymi i cierpiącej z powodu teleangiektazji (pajączki naczyniowe).
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
 
co 2-4 tygodni
peeling pozostawia się na 6-8 godzin i zmywa się go samodzielnie w domu
 
PEELING AZELAINOWY
 
-20% kwas azelainowy
-2% kwas salicylowy
-3% kwas mlekowy
-5% arnika
-pH 3,14
 
WSKAZANIA:
Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalnie powstrzymując wolne rodniki. Sprawdza się w leczeniu trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces koącowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym a także opryszcze. Dla cery tłustej i trądzikowej. Powiększone otwarte pory. Skóra z problemami trądzikowymi, wypryskami, zaskórnikami.
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
1 raz na 3-4 tygodnie
 
PEELING CHEMICZNY - WHITELAN
 
-1% kwas salicylowy
-0,8% kwas karbolowy
-0,8% T.C.A. (kwas trichlorooctowy)
-0,2% kwas retinowy
 
WSKAZANIA:
Peeling chemiczny do średnio głębokiej eksfoliacji. Przyspiesza odnowę komórkową, rozjaśnia przebarwienia i rozświetla cerę. Pomimo zawartości kwasu karbolowego jest  peelingiem delikatnym i bezpiecznym ze względu na specjalna formułę uspokajającą działanie powyższego kwasu. Proces złuszczania naskórka zaczyna się po 48-72 godzinach w przypadku młodej skóry i w przypadku dojrzałej, suchej  po 96-120 godzinach.
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
-1 raz w miesiącu
 
PEELINGI Z KWASAMI - NATINUEL, NOREL, SWEET SKIN SYSTEM
 
PEELING MIGDAŁOWY - 50% Mandelic Acid + PHA - NOREL
 
-40% kwas migdałowy
-10% polihydroksykwasy - gluconolakton, kwas laktobionowy
-pH 1,5%
 
WSKAZANIA:
 
Polecany dla skór tłustych, dojrzałych, naczyniowych i z przebarwieniami.
Peeling całoroczny z zachowaniem ochrony przeciwsłonecznej w okresie letnim. Skutecznie złuszcza, wygładza oraz rozjaśnia drobne przebarwienia.
Pobudza syntezę kolagenu, redukuje zmarszczki i lekko napina skórę. Działa przeciwzapalnie i łagodząco na zmiany naczyniowe powodując ich częściową remisję. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zmniejsza łojotok, ilość zaskórników i wykwitów trądzikowych. Nie podrażnia i nie powoduje dyskomfortu.
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
 
Jako kuracja 4 - 6 zabiegów, raz w tygodniu. Maksymalny odstęp między zabiegami 10 dni. Zabieg całoroczny.
 
PEELING MIGDAŁOWY - NATINUEL
 
-50% kwas migdałowy
 
WSKAZANIA:

Peeling Migdałowy przeznaczony jest dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę. Z zabiegu z  powodzeniem  mogą  korzystać  osoby opalające się na słońcu i w solarium, z problemem słabego i umiarko-wanego trądziku pospolitego,z tendencją do przebarwień jak również nietolerujące innych zabiegów na kwasach. Zabieg zapobiega fotostarzeniu i sprawia, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV. Kwas migdałowy posiada wysoką chemiczną siłę działania (pKa 3.41) i dlatego jego zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej jest większa niż u innych AHA. Pod wzglądem chemicznym kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P.acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

 CZĘSTOTLIWOŚĆ:

-Jako kuracja 4-6 zabiegów, raz w tygodniu. Maksymalny odstęp między zabiegami 10 dni. Zabieg całoroczny.
 
PEELING GLIKOLOWY - SWEET SKIN SYSTEM
 
-50% kwas glikolowy
-pH 1,0
-70% kwas glikolowy
-pH 0,8-0,9
 
WSKAZANIA:
 
Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę  prowadząc do zwiekszenia jej grubości o około 30% (skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcją włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry. Usuwanie przebarwień : (piegi, ostuda (melasma), plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne), Przyspieszenie odnowy komórkowej. Redukcja drobnych i głębszych zmarszczek - efekt odmładzania. Spłycenie blizn. Zapobieganie starzeniu się skóry. Zmiękczenie i wygładzenie skóry. Nawilżenie skóry.Poprawa barwy i faktury skóry. Trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki, suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych.
 
INFORMACJE

W przypadku kuracji skóry trądzikowej, mogą pojawić się powierzchniowe strupki, których nie należy dotykać; odpadną one w ciągu 3 - 4 dni bez żadnego problemu.

Jeżeli wcześniej nie używano kosmetyków na bazie kwasu glikolowego w początkowym okresie (dwóch tygodni) może wysąpić drastyczne wysuszenie skóry; jest to całkowicie normalne. Zastosowanie Kremu nawilżającego pozwoli na zniwelowanie tych objawów, do momentu w którym kwas glikolowy poprawi nawilżenie skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów i wszystko wróci do normy.

U niektórych osób, które wcześniej nie używały kosmetyków na bazie kwasu glikolowego, mogą pojawić się w pierwszych 7 - 10 dniach stosowania niewielkie krostki, wypryski. Taka reakcja jest najbardziej normalna (w przypadku cery tłustej nawet korzystna), ponieważ w ten sposób eliminuje wszystkie zanieczyszczenia skóry.

W żadnym z tych przypadków kosmetyku nie należy odstawiać, ponieważ wszystko wróci do normy w ciągu kilku dni.

Peelingu kwasem glikolowym nie powinno się wykonywać w przypadku opryszczki, łuszczycy, , grzybicy oraz, kiedy mamy do czynienia ze swoistymi schorzeniami dermatologicznymi.

 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
 
W kuracji 6 do 10 zabiegów, 1 zabieg raz na dwa tygodnie.
 
PRZECIWWSKAZANIA DO PEELINGÓW:
 
-ekspozycja skóry na słońce
-opalanie w solarium
-aktywna opryszczka
-skłonność do powstawania bliznowców
-stan skóry po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy
-liczne teleangiektazje, czyli tzw. pajączki naczyniowe
-choroby autoimmunologiczne
-podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia)
-ciężkie postacie trądziku
-doustna terapia pochodnymi witaminy A.